Przyjazd
Wyjazd
01 grudnia 2018

To już 20 lat jak jesteśmy z Wami...

Początki obecnego Hotelu Warszawa sięgają lat 60-tych. W 1968 Fabryka Samochodów Osobowych  Żerań wybudowała w Augustowie nad brzegiem jeziora Necko ośrodek wypoczynkowy. Jego nazwa ulegała zmianom na przestrzeni lat: Dom Wczasowo-Wypoczynkowy “Warszawa” (do 1977), Ośrodek Wczasowy “Warszawa” (do 1986), Dom Wczasowo-Sanatoryjny “Warszawa” (do 1996). W latach 1996-2002 obiekt był własnością koncernu DAEWOO – FSO. W tym czasie od strony jeziora powiększono kubaturę  budynku i dobudowano tarasy zewnętrzne.

Można powiedzieć, że właściwa historia Hotelu Warszawa rozpoczęła się 1 grudnia 1998 roku, kiedy to Fabryka Samochodów Osobowych Daewoo FSO SA utworzyła Ośrodek Hotelowo-Wypoczynkowy Warszawa sp. z o.o. i przekazała mu w zarząd  budynek hotelowy i grunt. Po roku nazwa została zmieniona na Hotel Warszawa sp. z o.o. Przeprowadzono kategoryzację, w wyniku której hotel uzyskał trzy gwiazdki. W roku 2002 Daewoo FSO SA sprzedała obiekt obecnym właścicielom. Od tego czasu hotel systematycznie rozwijał się i uzyskiwał coraz większe znaczenie na rynku usług hotelarskich. Warto zaznaczyć, że w tamtych latach Hotel Warszawa był jednym z inicjatorów powstania programu marketingowego Polish Prestige Hotels & Resorts, do którego należy do dziś.

W kolejnych latach obiekt był systematycznie rozbudowywany i modernizowany. Każdy rok przynosił pozytywne zmiany. W roku 2005 podjęto decyzję o rozbudowie obiektu. W roku 2006 oddano do użytku SPA. W latach 2006-2007 ilość pokoi została powiększona z sześćdziesięciu trzech do dziewięćdziesięciu, o połowę zwiększyła się powierzchnia sal konferencyjnych i restauracji. Latem 2012 zakończył się kapitalny remont wszystkich pokoi w głównej części hotelowej.

Natomiast jesienią tego został  zakończona modernizacja wszystkich central wentylacyjnych i montaż klimatyzacji we wszystkich pokojach hotelowych, a także wymiana starej i montaż nowej windy. Remontu  doczekał  się  także  bar hotelowy, restauracja, hole, sale konferencyjne oraz kuchnia hotelowa.

Pozycja, jaką wypracował sobie hotel, jest wynikiem systematycznego rozwoju, rozbudowy i modernizacji oraz podnoszenia jakość oferowanych usług. Jest to również zasługa załogi, której trzon pozostaje niezmienny od wielu lat.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

Newsletter

Dołącz do naszego NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i rabatów
nawet do 50%

Kliknij w link zawarty w wiadomości otrzymanej od nas, aby potwierdzić chęć zapisu na listę mailingową.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij