Przyjazd
Wyjazd

Baśniowy szlak suwalszczyzny

  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. W okolicy
  4. Baśniowy szlak suwalszczyzny

Szlaków turystycznych pokazujących piękno krajobrazu na Suwalszczyźnie jest wiele.
Jednak jest wśród nich jeden wyjątkowy - Baśniowy Szlak Suwalszczyzny - niezwykła atrakcja polecana przede wszystkim najmłodszym turystom. Składa się na nią siedem przystanków - Wiosek Bajek. Inspiracją do powstania projektu była książka Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Pisarka w Suwałkach spędziła dzieciństwo i właśnie tam w ogrodzie tuż przy domu, w którym się urodziła znajdziemy „Zaułek Krasnoludków”, który rozpoczyna ten inspirowany bajką, historią, bądź legendą szlak. Patronami tego miejsca są sierotka Marysia i krasnoludek Błystek. Na dzieci czeka tu wiele atrakcji m.in. zaczarowana studnia, gdzie można posłuchać legendy dotyczącej powstania Suwałk.

Kolejny przystanek na szlaku to Wioska Wesołych Wędrowców w Nowej Wsi stylizowana na miniaturowe gospodarstwo.

W „Wiosce Darów Lasu” w Kopcu najmłodsi poznają ciekawostki o lokalnej faunie i florze. Podczas warsztatów wejdą do wielkiego ula, aby odkryć ciekawostki z życia pszczół, odwiedzą też kopiec z mrówkami olbrzymimi. Jagodowy Król i Panna Borówczanka pomogą odszukać rodzinę łosi a w Jagodowym Borze jagodową ścieżką dotrą do łąki pełnej kwiatów.

W Puńsku w Wiosce Dwóch Mistrzów dzieci będą musiały pokonać labirynt języków.

W Bakałarzewie na terenie Doliny Rospudy znajduje się piąty przystanek na szlaku - Wioska Zapomnianych Wojów. Miejsce to inspirowane jest walecznym ludem Jaćwingów – pradawnymi, odważnymi wojownikami.

W Dolinie Przygód Nad Szeszupą w Rutce Tartak najmłodsi będą mogli przejść przez ścieżkę zdrowia i pokonać tor przeszkód.

Ostatni przystanek to Miasteczko Sekretnych Uliczek w Sejnach, związane jest z wielokulturową historią miasta. Można tam  poznać przedstawicieli różnych narodów, którzy w przeszłości wspólnie żyli na tych terenach i dowiedzieć się, jak powstały Sejny.

Najbliżej hotelu znajduje się przystanek w Kopcu. W „Wiosce Darów Lasu” można wykupić wejściówkę na zabawę z animatorem. Na terenie wioski znajduje się też sklepik z pamiątkami, lodami, słodyczami. Aktywnie i nietypowo spędzisz tam czas z całą rodziną poznając ciekawostki naszego regionu.

Lokalizacja

nad jeziorem

Hotel Warszawa
ul. Zdrojowa 1, 16-300 Augustów

Newsletter

Dołącz do naszego NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i rabatów
nawet do 50%

Kliknij w link zawarty w wiadomości otrzymanej od nas, aby potwierdzić chęć zapisu na listę mailingową.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij