Przyjazd
Wyjazd

Wycieczki rowerowe szlakami po Puszczy Augustowskiej

  1. Strona główna
  2. Atrakcje
  3. Aktywnie
  4. Wycieczki rowerowe szlakami po Puszczy Augustowskiej

Augustów to nie tylko jeziora i szeroka oferta atrakcji wodnych, ale także prawie 300 kilometrów malowniczych szlaków rowerowych. Wśród licznych tras najbardziej popularnym jest szlak rowerowy Green Velo, który przebiega wzdłuż wschodniej granicy naszego kraju, jednak pozostałe jak Szlak Orła Białego czy szlak August Velo są równie atrakcyjne.

Większość z nich wiedzie przez Puszczę Augustowską oraz wzdłuż jezior augustowskich, których na tym terenie jest aż 9. Trasy są o różnym stopniu trudności, więc każdy znajdzie odpowiednią dla siebie - zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby lubiące wyzwania.

Szlak rowerowy wokół jeziora Sajno
Długość: 21,4 km
Kolor: żółty
Trasa: Augustów, Stara Poczta - Królowa Woda - Kanał Bystry - Sajenek - Białobrzegi
Bardzo przyjemna trasa która w większości prowadzi przez las oraz bezpośrednio nad Kanałem Augustowskim i Kanałem Bystrym. Po drodze można zobaczyć śluzę w Białobrzegach oraz podziwiać piękne widoki nad Jeziorem Sajenek.

Szlak rowerowy wokół jezior Białe i Studzieniczne
Długość: 22,7 km
Kolor: niebieski
Trasa: Augustów, ul. Turystyczna - Wojciech - Studzieniczna - Śluza Swoboda - Przewięź - Klonownica
Atrakcyjna trasa z malowniczymi widokami na jeziora oraz możliwością zobaczenia dwóch zabytkowych śluz Kanału Augustowskiego w Przewięzi i Swobodzie. Po drodze możemy zrobić krótką przerwę i zwiedzić Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej. Szlak biegnie głównie leśnymi drogami nad brzegami jezior oraz częściowo przez miasto Augustów.

Szlak Orła Białego
Długość: około 75 km
Kolor: biało – czerwone strzałki
Trasa: Augustów - Wojciech, J. Białe Augustowskie - Studzieniczna - cmentarz z I wojny św. przy leśnym Stawie Gajenek -  stacja PKP Jastrzębna - Krasnybór - Kryłatka  - Jezioro Sajno - Sajenek - Augustów.
Z uwagi na trudno przejezdne, leśne drogi szlak nadaje się dla bardziej doświadczonych rowerzystów, wprawionych w terenowej jeździe. Ten niemal całkowicie leśny szlak biegnie ścieżkami wśród drzew Puszczy Augustowskiej. Po drodze można zobaczyć liczne pomniki i krzyże upamiętniające walki o niepodległość, toczone przez Polaków na tych terenach w czasie zaborów i okupacji. Walorem szlaku są także liczne i bogate w informacje tablice edukacyjne.

Te oraz inne trasy znajdziesz w aplikacjach Endomondo oraz Mój Rower.

Oznaczenia szlaków rowerowych:
- czerwony: szlak główny, biegnący przez atrakcyjne tereny,
- niebieski: szlak dalekobieżny, ale niekoniecznie trudny,
- żółty: szlak łącznikowy lub dojściowy,
- zielony: szlak doprowadzający do charakterystycznych miejsc,
- czarny: krótki szlak dojściowy.
Podobnie jak w przypadku szlaków pieszych kolory szlaków nie świadczą o ich trudności, ale o długości i atrakcyjności.

Wycieczka rowerowa po Puszczy Augustowskiej nad malowniczymi jeziorami augustowskimi to idealna propozycja na poznanie okolicy, zobaczenie atrakcyjnych miejsc jak i sposób na spalenie kalorii.

MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom
Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.
Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Lokalizacja

nad jeziorem

Hotel Warszawa
ul. Zdrojowa 1, 16-300 Augustów

Newsletter

Dołącz do naszego NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i rabatów
nawet do 50%

Kliknij w link zawarty w wiadomości otrzymanej od nas, aby potwierdzić chęć zapisu na listę mailingową.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij